نتایج جستجو برای عبارت :

*طلایه داری آنسوی دجله (یادنوشت عملیات بدر )

حقن الدهون انتشرت فی الآونة الأخیرة الكثیر من عملیات التجمیل، لزیادة جمال الوجه، حیثُ یستحوذ جمال الوجه والبشرة على اهتمام وتفكیر المرأة، لذلك نجد الكثیر من النساء یلجأن إلى تطبیق العدید من الوصفات الطبیعیة للبشرة قبل التفكیر فی اللجوء إلى عملیات تجمیل الوجه، أمّا فی حال كانت مشاكل الوجه كبیرة ولا یمكن علاجها بالخلطات الطبیعیة یكون الحل بإجراء هذه العملیات التجمیلیة المختلفة للوجه بناءً على طبیعة المشكلة، إنّ عملیات تجمیل الوجه هی ع
حقن الدهون

انتشرت فی الآونة الأخیرة الكثیر من عملیات التجمیل، لزیادة جمال الوجه،
حیثُ یستحوذ جمال الوجه والبشرة على اهتمام وتفكیر المرأة، لذلك نجد الكثیر
من النساء یلجأن إلى تطبیق العدید من الوصفات الطبیعیة للبشرة قبل التفكیر
فی اللجوء إلى عملیات تجمیل الوجه، أمّا فی حال كانت مشاكل الوجه كبیرة
ولا یمكن علاجها بالخلطات الطبیعیة یكون الحل بإجراء هذه العملیات
التجمیلیة المختلفة للوجه بناءً على طبیعة المشكلة، إنّ عملیات تجمیل الوج
دانلود طرح درس در ساحل دجله هدیه آسمانی پنجم ابتدایی 
فرمت فایل : word و قابل ویرایش
تعداد صفحات فایل : 2 صفحه
مختصری از شرح
اهداف کلی
آشنایی با امام دهم شیعیان
اهداف جزیی و رفتاری
آشنایی با امام هادی به عنوان امام دهم شیعیاناحساس علاقه به امام هادی علیه السلام و اعمال و رفتار ایشانتلاش برای الگو گرفتن از زندگی و اعمال و رفتار امام هادیآشنایی با پیام قرآنی
طرح درس در ساحل دجله, طرح درس در ساحل دجله هدیه های آسمانی, طرح درس در ساحل دجله هدیه های
دانلود طرح درس در ساحل دجله هدیه آسمانی پنجم ابتدایی 
فرمت فایل : word و قابل ویرایش
تعداد صفحات فایل : 2 صفحه
مختصری از شرح
اهداف کلی
آشنایی با امام دهم شیعیان
اهداف جزیی و رفتاری
آشنایی با امام هادی به عنوان امام دهم شیعیاناحساس علاقه به امام هادی علیه السلام و اعمال و رفتار ایشانتلاش برای الگو گرفتن از زندگی و اعمال و رفتار امام هادیآشنایی با پیام قرآنی
طرح درس در ساحل دجله, طرح درس در ساحل دجله هدیه های آسمانی, طرح درس در ساحل دجله هدیه های
بسم الله الرحمن الرحیم
امروز بعد از رساندن بچه‌ها، رفتم بنزین بزنم. نمی‌دانم بعد از چند وقت؛ قطعا بیش از ۴ سال! چون از وقتی برگشته‌ایم قم، من بنزین نزده‌ام. همسر همیشه حواسش هست که ماشین را پر تحویلم بدهد. همیشه حواسش به همه چیز هست. این بار هم سفرش طولانی شد و خیالم را راحت کرد که حتی اگر چراغش هم روشن بشود، هنوز کیلومترها می‌رود. ولی من خیالم راحت نشد و حوصله کشیدن اضطراب جدیدی را با خودم نداشتم. 
پمپ‌بنزین اولی خیلی شلوغ بود؛ رفتم دومی ک
دارم میرم پیشش جاده چه همواره و باقی قضایا‎(:‎
الان اینارو برای خودم مینویسم تا یادم بمونه بخاطر خودم و احترامی که برای چندین سال رابطه پر فراز و نشیب قائل بودم دارم این کارو میکنم
یادم باشه منتی سر کسی ندارم
و حتی اگه فردا برای همیشه تموم شد از کسی ناراحت و متوقع نباشم
* فعلا خوشحالم
** تو نیکی میکن و در دجله انداز که ایزد در بیابانت دهد باز!
*** حالا تو این وضعیت لاتاری؟
**** آبان چه یهو تموم شد
***** ناوار نایوخ
می‌خواستم از حسین منصور حلاج بنویسم دیدم حلاج است و اسرارش و راز باز نگفتن بهتر. دیدم هنوز آن‌طور که باید نمی‌فهمم وقتی می‌گوید: «در عشق دو رکعت است که وضوی آن درست نیاید، الا به خون.» یعنی چه؟ هنوز درک نمی‌کنم عظمت آن‌جا که از یک یک اندام او آواز می‌آمد: اناالحق، آن‌جا که از خاکستر او آواز می‌آمد: اناالحق، ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌آن‌جا که خاکسترش را بر دجله ریختند و بر آب هم می‌گفت: اناالحق. دیدم حالا که هیچ، هزار سال دیگر هم که بگذرد نمی‌فهمم
 یکی از کاخهایی که به فرمان متوکل ، خلیفه عباسی ، در نیمه نخست سده سوم بر کرانه شرقی رود دجله ساخته شد. نام این کاخ در منابع تاریخی و جغرافیایی به صورتهای مختلف چون بلکوارا (یعقوبی ، منجم)، بَزکُورا )طبری)، برکوارا (شابشتی ،  سهراب)، برکوار )شابشتی ، ثعالبی)، بزکوارا (یاقوت حموی ) و برکوان آمده است (یاقوت حموی). عواد ضبط درست آن را برکوارا به معنای لذیذ و گوارا دانسته است ، نه بزرگوارا، زیرا این واژه را ایرانیان از اسماءالله می دانستند و این ترکی
شهید علی اصغرموفق
وی در شهرستان بافق استان یزد سال 1344 دیده به جهان گشود.
در سن 19 سالگی زمانی که رشته‌مکانیک‌دانشگاه‌ پذیرفته ‌شده ‌بود عازم جبهه میشود و در عملیات بدر در ‌‌‌اسفند‌ سال 1363شرق دجله به شهادت می‌رسد.
ادامه مطلب
 این ماهی های دریایی عجیب ، دو زیست در امتداد سواحل چندین کشور آسیای شرقی یافت می شوند و به خاطر توانایی خود برای بیرون ماندن از آب مدت های طولانی شناخته می شوند 
بدن خاکستری، اولین باله پشتی متمایل به ارغوانی پوشیده با لکه‌های تیره، دومین باله پشتی دارای ۲ یا ۳ ردیف لکه‌های سفید دوکی شکل است. باله دمی تیره رنگ؛ دندان روی آرواره‌ها قرار گرفته‌است. ارتفاع اولین باله پشتی از طولش بیشتر است. طول دومین باله پشتی بیشتر از اولی است.
متوسط انداز
#حدیث_مهدوی
امام صادق(ع)
«اذا قام قائم آل محمد بنی فی ظهر الکوفة مسجدا له الف باب، و اتصلت بیوت اهل الکوفة بنهری کربلا».
«هنگامی که قائم آل محمد (صلی الله علیه وآله وسلم) قیام کند در پشت کوفه مسجدی می سازد که برای آن هزار درب خواهد بود و خانه های کوفه به دو رودخانه ی کربلا (فرات و دجله) متصل خواهد شد».
ارشاد المفید/ ص362
دم مرز، بعد از معطلی های فراوان، آقای د ازم پرسید:«خسته شدید؟» گفتم:«خسته بشیم؟ تازه اول راهه، کاری نکردیم که خسته بشیم». سرشو تکون داد و گفت: اوه اوه. راست میگی، تازه اول راهه!
(این آقای د، که بهش حاجی هم میگن، رفیق قدیمی بابای خدابیامرزمونه، و رفیق حضرت آقا... هرجا میدیدمش، یاد بابام میفتادم. کانه بابا بود که تو همه ی مواقف همراهم بود.)
وارد خاک عراق شدیم.
قرارمون به رفتن به کاظمین بود و تلپ شدن تو خونه ی ابوجعفر، پدرزن یکی از دوستان حضرت آقا به
1. اوضاع ایران در آستانه ی حمله اعراب مسلمان چگونه بود؟ 
1- وقتی خسروپرویز به دست پسر خود به قتل رسید، رقابت و دشمنی در درون دربار ساسانی، بیشتر شد
2- شورش های فرماندهان و دخالت های آنها در رقابت سیاسی، روحیه سپاهیان را تضعیف کرده و توان جنگی آنان را کاهش داده بود
3- مردم به دلیل و جود نظام طبقاتی، بی عدالتی و تبعیض های اجتماعی و مالیات های سنگین از حکومت ساسانیان ناراضی بودند
4- بر اثر طغیان رودهای دجله و فرات زمین ها و مزارع حاصلخیز از بین ر
هر که بی دوست می‌بَرَد خواب‌اش،
همچنان صبر هست و، پایاب‌اش
خواب از آن چشم نیز چشم مدار،
که زِ سر برگذشت سِیلاب‌اش
نه به خود می‌رود گرفته‌یِ عشق،
دیگری می‌بَرَد به قُلّاب‌اش
چه کُنَد پای‌بندِ مِهرِ کسی،
که نبیند جفایِ اصحاب‌اش
آن که حاجت به درگهی دارد،
لازم است احتمالِ بَوّاب‌اش
ناگزیر است تلخ و شیرین‌اش
خار و خرما و، زَهر و جُلّاب‌اش
سایر است این مَثَل که مُستَسقیٰ
نکُنَد رودِ دجله سیراب‌اش
شبِ هجرانِ دوست ظلمانی ست
ور بر
پاسدار شهید مفقودالاثر : مهدی باکری
نام پدر: فیض الله
تاریخ تولد ۱۳۳۳/۰۱/۲۰
محل تولد: میاندوآب
تاریخ شهادت: ۱۳۶۳/۱۲/۲۵
محل شهادت: شرق دجله
نام عملیات: بدر
محل دفن: مفقود الاثر
وصیت نامه: اسلام تنها راه نجات و سعادت ماست، همیشه به یاد خدا باشید و فرامین خدا را عمل کنید، پشتیبان و از ته قلب مقلد امام باشید.
لینک به سایت دفاع_مقدس: همیار شهداو رزمندگان جمهوری اسلامی ایران
مردم شناسیِ صدقه؛ مواجه انتقادی با محتواپرستی

گاهی اوقات اسلام را به یک مجموعه اعتقادات فلسفی تقلیل می دهیم، در واقع در این نگاه «محتوا» برای ما اصالت پیدا می کند و از «فرم» غافل می شویم. محتواگرایی باعث عدم فهم اقتضائات دنیای محقق شده پیرامونی ما می شود، چنان که گفته اند: «دو صد گفته چون نیم کردار نیست!» گفتار محتوا و کردار فرم است. محتوا در فرم تجسّد و تجسّم پیدا می کند، چنان که روح در جسم تجلّی پیدا می کند و این دو هرگز از یک دیگر قابل تفک
ما هی عملیة تجمیل الأنف؟
هی عملیة تعدیل شكل الأنف والتی أحیانًا ما یشار إلیها بعملیة إعادة تشكیل الأنف. على الرغم من كون هذه العملیة تتم بغرض تجمیلی بالدرجة الأولى ألا وهو زیادة التناغم والتناسب بین الأنف وباقی ملامح الوجه، إلا أنها تُجرى فی أحیان كثیرة بغرض علاج مشاكل واضطرابات التنفس الناتجة عن تشوهات أو عیوب فی بنیة الأنف، و بسبب التعرض لبعض الحوادث. یمكن أن تتم عملیات تجمیل الأنف بعدة صور نذكر منها:
تغییر حجم الأنف (سواء لتصغیره أو ت

یک روز در ساحل دجله قدم می زدم. به یک قهوه خانه رسیدم و داخل شدم و نشستم ...دیدم کارگر قهوه خانه در حالی که چای می ریزد با تعجب به من نگاه می کند و با رفیقش حرف می زند. بعد چای دیگری سفارش دادم.

وقتی خواستم بیرون بروم و پول پرداخت کنم، تصویری که در قهوه خانه آویخته بود و نشان می داد صاحب قهوه خانه مسیحی است، نظرم را جلب کرد. آنگاه علت تعجب کاگر قهوه خانه را - که دیده بود یک مرد معمم در قهوه خانه اش نشسته- دریافتم.

منبع: «خون دلی که لعل شد» (خاطرات
ما هی عملیة تجمیل الأنف؟
هی عملیة تعدیل شكل الأنف والتی أحیانًا ما یشار إلیها بعملیة إعادة تشكیل
الأنف. على الرغم من كون هذه العملیة تتم بغرض تجمیلی بالدرجة الأولى ألا
وهو زیادة التناغم والتناسب بین الأنف وباقی ملامح الوجه، إلا أنها تُجرى
فی أحیان كثیرة بغرض علاج مشاكل واضطرابات التنفس الناتجة عن تشوهات أو
عیوب فی بنیة الأنف، و بسبب التعرض لبعض الحوادث.   یمكن أن تتم عملیات تجمیل الأنف بعدة صور نذكر منها:
تغییر حجم الأنف (سواء لتصغیره
سامِرا (به عربی: سامَرّاء) (دگرگون‌شده ی: سُرِّ مَن رَأیٰ؛ به معنای: شاد شود هر که آن را بدید) شهری در میانهٔ عراق، در استان صلاح‌الدین؛ در کرانهٔدجله، ۱۲۵ کیلومتری شمال بغداد جای گرفته‌است. در سال ۸۳۶م به دستور خلیفهٔ عباسی معتصم بالله بنیان نهاده اشت تا به‌جای بغداد پایتخت شود.[۱]
مسجد جامع سامرا و مسجد و حرم عسکریین دو بنای مشهور سامرا است.
سامرا بین مسلمانان شیعه اهمیت مذهبی دارد. این شهر یکی از شهرهای مذهبی عراق به‌شمار می
پروژه گاپ بر روی دو رود دجله و فرات که از ترکیه سرچشمه می‌گیرند اجرا می‌شود. طبق این طرح ۲۲ سد و ۱۹ نیروگاه بر این دو رود احداث خواهد شد. چهارده سد بر روی رود فرات و هشت سد بر روی دجله و مدت زمانه تعیین شده برای اتمام این طرح سی سال و با هزینه ۳۲ میلیارد دلاری بوده است.
پایگاه تاریخ تطبیقی؛ یکی از موضوعاتی که امروزه استان‌های جنوبی و جنوب غربی کشور ایران را درگیر خود کرده است، مساله ریزگردها است. ریزگردهایی که علاوه بر آثار مخرب زیست محیطی، سل
شعر در مورد گریه
در این مطلب از سایت جسارت سعی کرده ایم حدود 100 شعر از اشعار زیبا را در مورد گریه برای شما تهیه نماییم.برای دیدن این اشعار به ادامه مطلب مراجعه نمایید
شعر در مورد گریه
گفتم مگر به گریه دلش مهـــربان  کنم         در سنگ خاره قطره باران اثر نکرد
شعر در مورد گریه مرد
گریه آبی به رخ سوختگان بـــاز آورد         ناله فریادرس عاشق مسکین آمد
شعر در مورد گریه نکن
ای آمده گــــریان تو و خندان همه کس         وز آمدن تو گشته شادان همه کس
فضیلت زیارت امام رضا علیه السلام (به روایت اهل سنت عمری)
جوینی از علمای بزرگ اهل سنت عمری روایت کرده است:
٤٦٧- أنبأنی الشیخ كمال الدین علیّ بن محمد بن محمد بن محمد بن وضّاح الشهربانی، أنبأنا مؤرخ بغداد الإمام محبّ الدین محمد بن محمود بن الحسین بن النجار إجازة، قال: أنبأنا الإمام أبو الفتوح ناصر بن أبی المكارم المطرّزی إجازة، أنبأنا الإمام أخطب خوارزم أبو المؤیّد الموفّق بن أحمد المكی، ثم الخوارزمی، قال: أخبرنی الشیخ الزاهد الحافظ أبو الحس
من احساسیم
با اینکه بقیه میگن یخ یا دیکتاتور هستی
احساساتم رقیق میشه غلیظ میشه
چندین بار در روز
و سعی میکنم مشخص نشه
چون از کودکی عادت کردم به این مفهوم که نشون دادن احساس یعنی ضعف
پس نشونش نده

دو نمونه اش این دو روز:
امروز تولد جوجه 5 ساله فامیل بود
بقدری من این بچه رو دوستش دارم حد نداره
دوست دارم ساعت ها باهاش حرف بزنم و بازی کنم
خودش هم می دون هر چند روز یکبار مادرش مجبور میکن
به من زنگ بزن تا با من حرف بزن و بگه دلش تنگ شده
هروقت حمایت و توج
حسین(ع)عزیز فاطمه(س) هستی من فداتهخیلی خوشم جان و دلم زائر کربلاته
هر قدمی بر می دارم می بینمت رو نیزهنگاه معصومانه ات به پای زائراته
هر تاولی که می زنه به پای زائرانتنمادی از مصیبتهای سخت بچه هاته
هر موکبی که رفتم و آب و غذایی خوردمعشق حقیقی را دیدم که بین عاشقاته
یه زائری که پا نداشت کشون کشون می اومدمی گفت حسین فاطمه(س)آرزو من رضاته
یه زائری هر دو تا چشمش نابینا بود امامی گفت که عشق من فقط حرم با صفاته
یه زائری به یاد تو آب نمی خورد توی راهآق
سلام، سال نوتون مبارک. امسال تبریک گفتن سال نو حال و هوای خاصی داره. به خود من که نمی چسبه. یک سری درگیر بیماری هستند. پرستارها ، پزشکان و کادر پزشکی در حال خدمت و جانفشانی هستند. گروهی از هموطنانمون در کارخانه ها ، نیروگاه ها و مراکز مختلف با شدت و فشار کار بیشتری در حال تلاش هستند تا من و شما از خونمون خارج نشیم و کم و کسری هم نداشته باشیم. 

«اللَّهُمَّ لَکَ الْحَمْدُ دَائِماً مَعَ دَوَامِکَ وَ لَکَ الْحَمْدُ بَاقِیاً مَعَ بَقَائِکَ وَ لَک
پاورپوینت معماری مصر فرمت فایل دانلودی: .pptxفرمت فایل اصلی: pptتعداد صفحات: 54حجم فایل: 10343 کیلوبایت قیمت: 12000 تومان 
توضیحات:پاورپوینت معماری مصر در 54 اسلاید.بخشی از متن فایل:باستان شناسی اخیر ممکن است تمدن در بین النهرین زودتر از مصر شروع شده باشد اما از نظر زمانی و تاریخی تفاوت زیادی بین این دو ناحیه وجود ندارد. زیرا مصر در مدت زیادی از تاریخش بی نیاز از خارج بوده و تمام نعمتهای طبیعی را در داخل خاک خود داشته است. بنابراین می توان شروع توسعه
48-  و من خطبة له (علیه السلام)
> عند المسیر إلی الشام قیل إنه خطب بها و هو بالنخیلة خارجا من الکوفة إلی صفین <
الْحَمْدُ لِلَّهِ کُلَّمَا وَقَبَ لَیْلٌ وَ غَسَقَ وَ الْحَمْدُ لِلَّهِ کُلَّمَا لَاحَ نَجْمٌ وَ خَفَقَ وَ الْحَمْدُ لِلَّهِ غَیْرَ مَفْقُودِ الْإِنْعَامِ وَ لَا مُکَافَإِ الْإِفْضَالِ أَمَّا بَعْدُ فَقَدْ بَعَثْتُ مُقَدِّمَتِی وَ أَمَرْتُهُمْ بِلُزُومِ هَذَا الْمِلْطَاطِ حَتَّی یَأْتِیَهُمْ أَمْرِی وَ قَدْ رَأَیْتُ أَ
هی پاک می‌کنم و دوباره می‌نویسم. جوشش احساسات مانع هستند. چه طور منتقل کنم هیاهوی دلم را؟
شما نمی‌فهمید، هیچ کدامتان این درد را نداشته‌اید، بعید است بدانید دردِ بی استادی چه دردی است. وقتی آدم زیر دفتر زندگی‌اش امضاء می‌کند و می‌نویسد اینجانب جزو اجناس وقفی خداوند بوده و حق جدایی یا جابه‌جایی از زیر سایۀ حضرت حق را ندارد و بعد عشق آسان بنماید اول و هوار شوند مشکل‌ها. نمی‌دانم شاید هیچ کدامتان این تجربه را نداشته باشید که بخواهید جان ب
ثبت شرکت در منطقه آزاد اروند رود : قبل از آنکه ثبت شرکت در اروند را توضیح دهیم ابتدا باید آشنایی کلی از این منطقه و نوع شرکت ها ثبتی داشته باشید .
آشنایی با منطقه آزاد اروند رود
اروند رود که به آن شط العرب نیز گفته می شود از تلاقی رودخانه های دجله و فرات در منطقه ایی به نام قرنه در فاصله ۱۱۰ کیلومتری شمال غرب شهر آبادان می گذرد.
اراضی منطقه آزاد اروند ، ۸۶۰۰ کیلومتر به فعالیت های صنعتی و همچنین ۴۸۰۰ کیلومتر به سایر بخش ها در زمینه بازرگانی و گر
تشیع فردوسی و تاثیر مذهب شیعه بر روحیات وی در کلام دکتر عبد الحسین زرینکوب
دکتر عبد الحسین زرینکوب از اساتید مطرح و مشهور تاریخ و ادبیات می‌نویسد:
«فردوسی شیعی مذهب بود، و مثل همکیشان خود، از تجاوز دائم ترکان سنی بر مرزهای شرقی ایران رنج می‌برد و عمال خلیفه‌ی بغداد را در مرزهای غربی آن مثل خود خلیفه به چشم غاصب می‌نگریست. ایرانی که او آرزوی احیاء آن را داشت در فاصله‌ی بین آموی و اروند - جیحون و دجله - نمی‌گنجید و به آنچه خلیفه‌ی بغداد و دس
تشیع فردوسی و تاثیر مذهب شیعه بر روحیات وی در کلام دکتر عبد الحسین زرینکوب
دکتر عبد الحسین زرینکوب از اساتید مطرح و مشهور تاریخ و ادبیات می‌نویسد:
«فردوسی شیعی مذهب بود، و مثل همکیشان خود، از تجاوز دائم ترکان سنی بر مرزهای شرقی ایران رنج می‌برد و عمال خلیفه‌ی بغداد را در مرزهای غربی آن مثل خود خلیفه به چشم غاصب می‌نگریست. ایرانی که او آرزوی احیاء آن را داشت در فاصله‌ی بین آموی و اروند - جیحون و دجله - نمی‌گنجید و به آنچه خلیفه‌ی بغداد و دس
از دوران کودکی به ما آموخته اند که باید به دیگران خوبی کرد و حتی اگر فردی که به آن خوبی می کنیم قدر شناسی مورد نظر ما را انجام نداد مهم نیست چرا که "تو نیکی می کن و در دجله انداز / که ایزد در بیابانت دهد باز".
اما اگر به تجربه های زندگی روزمره خود و اطرافیانمان دقت کنیم متوجه می شویم که نه تنها احتمال زیادی وجود دارد که از ما قدردانی نشود، که اتفاقا خبری از "باز" هم نیست و چه بسیار انسان های نیکوکاری که به دلیل خیرخواهی خود دچار مشکلات جدی شده اند.
مذمّت تاجگذاری رضاخان میرپنج
از مرحوم آیت‌الله حاج شیخ یوسف جیلانی  
(زندگینامه)

علم در این عصرِ هنر، علّه شد
جهل به ما از همه سو حمله شد
روز سیه‌بختی ما جمله شد
چرخ به کام امم سِفله شد

تاج کیانی به سرِ فَعله شد

تا که معارف شده ز اهل فجور 
معرفت و علم بود در کُسور
کار بلد یکسره نبش قبور
شهر شده مصطبه‌ای از شرور

مسجد ما مسخره‌الدوله شد

راه برِ راه، غلط شد غلط شد
کشور و این شاه، غلط شد غلط
خرمن بی‌کاه، غلط شد غلط
سال و مه و گاه، غلط ش
نویسنده و محقق : اشکان ارشادی 
توجه کنید :
نادرشاه تنها پادشاهی بود که بر سراسر فلات پهناور ایران یعنی از رود جیحون تا فرات یا دجله حکومت کرد و همچنین بر قفقاز و ماوراءالنهر و قسمتی از هندوستان ، بقیه پادشاهان تنها بر قسمتهایی از خراسان حکومت کردند. از طوایف ترک بودند ، نادر از ایل قرخلو بود.

افشاریان دودمانی با عمری کوتاه 
ادامه مطلب
شب جمعه به یاد امام و شهدا

به یاد دانش آموز شهید

بسیجی هفده ساله

"شهید نصرالله (علی) هادی
زاده صفاری" 

متولد = قزوین

.

گردان حضرت محمّد رسول الله {صلوات الله علیه}

لشگر هفده حضرت علی ابن ابیطالب {علیه
السلام}

.

شهادت = ۱۳۶۳/۱۲/۲۴

شرق دجله، عملیات بدر

.

آرپی جی زن گردان بود

و نبرد عاشورایی کرد

و سرش را هدیه به خدا کرد

.

.

مزار = گلزار شهدای قزوین

.

.

بخشی از وصیتنامه شهید
:

.

« خدایا شاهد باش

که از تمامی مظاهر مادی بریده ام

تا به تو پیوستم

.

گام چهارمتاریخچه مهندسی صنایع به چه زمانی باز میگردد ؟اهرام ثلاثه را حتما تاکنون بارها و بارها دیده اید و بی شک میدانید که یکی از عجایب هفتگانه جهان به شمار می آیند . آیا به دلیل این انتخاب اندیشیده اید ؟! آیا میدانید که  هندسی پیچیده و اندیشمندانه ای که در ساخت آنها به کار رفته ، اهرام ثلاثه را به یکی از  معظم ترین آثار تمدن بشری تبدیل ساخته است ؟! درست حدس زده اید ؛ نخستین گام های ملموس مهندسی را می توان در ساخت اهرام مصر دید که تاریخ آنها به
بسم الله الرحمان الرحیم
 *  جامانده پشت دروازه های بصره  ...  یادنوشتی برای شهید جمشید یارائی

جمشید را هر وقت که یاد می کنم؛ شیطنت ها و شوخ طبعی هایش در دوره دبیرستان غالب بر سایر خاطراتی است که از او بیاد دارم . شخصیتی شاد و خندان که شوخی هایش با دبیران و همکلاسیها؛ برای انفجار یک کلاس پراز؛ پسرهای دبیرستانی مستعد خنده کافی بود. همین شیطنتها منجر شده بود که یکسال تحصیلی مردود شود و به اصطلاح جزو "دوساله ها" محسوب می شد و ته کلاس نشین! یک "نوچ
درسته وقت نمیکنم بیام و چیزی بنویسم ولی مگه میشه پیاده روی اربعین رو دید و چیزی ننوشت ؟ 
امسال به خودم گفتم جای کیا تو پیاده روی اربعین خالیه ؟؟؟
خب تاج سرم حضرت ولی عصر (عج) که قطعا بین جمعیته ، ایشون جاشون خالی نیست ! اتفاقا تو این جمعیت که قدم میزنه کلی کیف میکنه و دلش قرص میشه که خون پدرش حسین ( ع) پایمال نشده و هزاران سال هم که بگذرد بلاخره از همان خون لاله هایی رشد میکنن و دنیا را به صاحب اصلی اش تقدیم میکنند . 
بعدش جای شهدا خالیه ... از حمزه
مجموعه شعر «خیال قوشو» سروده ایمان قلی پور بازگشتی به اسفندماه سال ۱۳۶۲ است که با بیانی شاعرانه اتفاقات را شرح می‌دهد.
به گزارش آذربایجان پرس به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، مجموعه شعر«خیال قوشو» سروده‌ ایمان قلی پور بازگشتی‌  به اسفندماه سال ۱۳۶۲ است.
بیانی شاعرانه از رزمندگان به‌ویژه رزمندگان لشگر ۳۱ عاشورا در عملیات خیبر، گفته‌ها و ناگفته‌های مردان خفته در خاک مجنون و طلائیه در این کتاب دیده می‌شود. این منظومه، ضمن روایت این نبر
تحقیق کاروفناوری - مطالب کمک درسی پودمان کاربا فلز کاروفناوری هشتم
مقدمه ای بر پودمان کار با فلز کاروفناوری هشتم
هنگامى که انسان آتش را کشف کرد و به کار گرفت با فلزات روبه رو شد و اندکى بعد ریخته گرى و ذوب فلزات تولد یافت. مس اولین فلزى بود که در کارگاه ریخته گرى شکل گرفت و بعد از مدتى عناصر و مواد دیگرى در مخلوط سنگ مس پیدا شد که استحکام آن را بالا برد و بدین ترتیب دوره ى برنز در حدود پنج هزار سال قبل از میلاد آغاز گردید.
براساس شواهد تاریخى ا
کافیه من یه ذره خوشحال باشم بعدش یه اتفاقی میفته که… امسال چهار تولد داشتم که آخریش برای دیروز و توسط دوستام بود. :)
مرسی بابت تمام دعاها و انرژی‌های مثبتتون. :) مامانم حالش خوبه و مشکل خاصی نداره. دو مراقب هم بالای سرش گذاشتیم. :)
دیشب تا خود صبح از استرس نخوابیدم. وقتی هم مامانم اینا برگشته‌بودن براشون صبحانه درست کردم و بعدش هم ناهار! البته بهتره بگم چندتا ناهار. بعدش هم اون همه ظرف کثیف رو شستم. اومدم بخوابم که گوشی مامانم زنگ خورد. طبق معمو
قیامت بی حسین غوغا ندارد"شفاعت بی حسین معنا ندارد"حسینی باش که در محشر نگویند"چرا پرونده ات امضاء ندارد——————
عالم همه قطره و دریاست حسین ، خوبان همه بنده و مولاست حسین ، ترسم که شفاعت کند از قاتل خویش ، از بس که کَرَم دارد و آقاست حسین——————
عالم همه محو گل رخسار حسین است ، ذرات جهان درعجب از کار حسین است . دانی که چرا خانه ی حق گشته سیه پوش ، یعنی که خدای تو عزادار حسین است——————
آبروی حسین به کهکشان می ارزد ، یک موی حسین بر دو جهان م

دخترکی راه راه قسمت اول . 

ادما تو زندگی در برخورد با دیگران رفتار و اخلاقهای متفاوتی از خودشون نشون می دن و به نوعی با محیط اطراف و اتفاقات پیرامونشون ارتباط بر قرار می كنن در واقعه هر كس اخلاق خاص خودشو داره
مثلا بعضیا می تونن خیلی خشك و جدی باشن مثل بابای خدابیامرزم انقدر خشك و جدی كه اگه یه شب با كمربند به جون مادربد بختم نمی یوفتاد شام از گلوش پایین نمی رفت
و یا خیلی شوخ طبع و بذله گو.............. مثل اقای كیهانی دربون شركت
حرافترین
آنچه می خوانید متن نامه ایست از شهید احمدرضا احدی دارنده ی رتبه ی نخست کنکور پزشکی سال ۶۴ ، که ساعتی قبل از شهادت نوشته شده است.
«بسم رب الشهدء و الصدیقین»
چه کسی می داند جنگ چیست؟ چه کسی می داند فرود یک خمپاره ، قلب چند نفر را می درد؟ چه کسی می داند جنگ یعنی سوختن ، یعنی آتش ، یعنی گریز به هرجا ، به هر جا که اینجا نباشد ، یعنی اضطراب که کودکم کجاست؟ جوانم چه می کند ؟ دخترم چه شد؟به راستی ما کجای این سوال و جواب ها قرار گرفته ایم؟کدام دختر دانشجوی
به قلم دامنه : به نام خدا. سلام. خوی خویش، خوی خدا. مولوی در دیوان شمس غزلی دارد ڪه دانستن آن لطفی بر روح و روان آدمی‌ست. از درخت آغاز می‌شود و با یڪ سیر طبیعی و تاریخی، به ملڪوت و خوی و خُلق خدا می‌رسد. هدف درین غزل شناساندن انسان به اصل حرڪت و هجرت و تحرّڪ است. با این مطلع:

درخت اگر متحرّڪ بُدی ز جای به جانه رنج ارّه ڪشیدی نه زخم‌های جفا

شرح می‌ڪنم ڪمی، تا محتوای این غزل در دسترس باشد، البته به فهم اندڪم:

مولوی پس از مثال درخت -ڪه همیشه اسی
داستان حضرت یونس در شکم نهنگ چیست؟

داستان حضرت یونس در شکم نهنگ

داستان حضرت یونس
سوره دهم از قرآن کریم به نام حضرت یونس است که در آن داستان حضرت یونس در شکم نهنگ تعریف شده است. حضرت یونس (ع) یکی از پیامبران بنی اسرائیل بود که چهار هزار و هفتصد و بیست و هشت سال بعد از هبوط آدم (ع) به دنیا آمد. نام پدر حضرت یونس “متی” بود که از عالمان و زاهدان وارسته و شاکر بود و به همین جهت خداوند به حضرت داوود (ع) وحی کرد که همسایه تو در بهشت متی پدر یونس (ع) است. ن
عمران عراق
بعد از روی کار آمدن عباسیان(۶۵۶_۱۳۲هـ.ق)، عمران بغداد پایتخت عباسیان شد.
شهر بغداد درقرن دوم هـ.ق به دستور «منصور» بر  مبنای نقشه ی «مدور» ساخته شد
وتا قرن هفتم هـ.ق پایتخت اسلام بود. اکثر بناها ی این شهر در اثر حمله های مغولان
در قرن هفتم هـ.ق و تیموریان در قرن نهم هـ . ق تخریب شد .یکی از دلایل ویرانی این بناها استفاده
از«خشت خام»در مصالح ساختمانی آن بوده است.از دوره ی عباسیان در این شهر دو بنا
به نام های«قصر عباسی»ومدرسه المستنصریه
معماری عراق
بعد از روی کار آمدن عباسیان(۶۵۶_۱۳۲هـ.ق)، معماری بغداد پایتخت عباسیان شد.
شهر بغداد درقرن دوم هـ.ق به دستور «منصور» بر  مبنای نقشه ی «مدور» ساخته شد
وتا قرن هفتم هـ.ق پایتخت اسلام بود. اکثر بناها ی این شهر در اثر حمله های مغولان
در قرن هفتم هـ.ق و تیموریان در قرن نهم هـ . ق تخریب شد .یکی از دلایل ویرانی این بناها استفاده
از«خشت خام»در مصالح ساختمانی آن بوده است.از دوره ی عباسیان در این شهر دو بنا
به نام های«قصر عباسی»ومدرسه المستنصر
تمدن بشری 7000 سال پیش بین دو رودخانه دجله و فرات پدیدار گشت. در میان دره ای وسیع و حاصلخیز در این منطقه بود که آبادیهای سومری قرار داشت. بعدها این سرزمین به ((بین النهرین)) معروف گشت. یعنی زمین واقع میان دو رودخانه را که در حال حاضر کشور عراق در آنجا قرار دارد. بعد ها تمدنهای اولیه دیگری در این ناحیه به وجود آمدند.
سومریها ابتدا کومه هایی در گرد هم ساخته و بصورت دهکده هایی در آوردند. حیوانات را اهلی کرده و از شیر و گوشت و پوستشان استفاده می کردند
بسم الله الرحمن الرحیم-نظریات شخصی است-درغرب
براسا س  روش تحقیقات وقتیکه شغلی ویا
کاری  را انتخاب بکنند چند  کد-یا –نشانه را درنظر میگیرند- چنانه مثبت بود
بعد بدنبال جزئیات ان میروند درمورد  دین
شناسی راهم همین کار میکنند ولی دراوائل سکولار میشونددرحایکه خداپرست هم
هستند  درمورد اسلام همین کارا کردند از
لحاض  مذهبیون شیعه اول قبول عقل است- وسپس
وحی که عقل انر ا قبول کند وغیره – وغربی ها درشناخت دین اسلام بدنبال نشانه است
یک نکته رابیان ک

ایوان مدائن | بزرگترین طاق دنیا

شهر باستانی مدائن یا به عبارتی تیسفون که در کنار رود دجله واقع شده است در حدود 35 کیلومتری جنوب شرقی بغداد امروزی قرار دارد. این شهر که در اواخر سده 120 قبل از میلاد بنا شده است یکی از بزرگ ترین شهرهای منطقه باستانی بین النهرین بود و از سال 570 بعد از میلاد، بزرگ ترین شهر جهان محسوب می شد که در دوره فتوحات مسلمانان در 637 بعد از میلاد سقوط کرد. امروزه تنها سازه ای که از مدائن به جا مانده است طاق کسری یا همان ایوان
نامه ای از امام حسن عسکری (علیه السلام)
سعید بن عبدالله گوید: ابوعبدالله حسین بن اسماعیل کندی نقل کرد:
روزی ابو طاهر بلالی نامه ای از امام حسن عسکری (علیه السلام) را که در
ضمن آن جانشین خویش را معرفی نموده بودند، به من داده وگفت: ای در خانه تو
امانت باشد. من به او عبدالله گفتم: آیا اجازه می دهی که من از روی نامه نسخه ای بردارم؟ ابو عبدالله موضوع را به ابوطاهر رساند. او گفت: او را به نزد من بیاور تا نامه را بدون واسطه به او نقل نمایم. چون نزد او حاض
 در یک سفر زیارتی از راه زمینی به سوریه زائر با
نکات مختلفی سر کار دارد که در یک سفر هوائی با آن مواجهه نیست . 1-  از نکات این سفر که شاید بشود از آن بهره برداری هائی کرد زیارتی که تقریبا
با صبر و تحمل راه طولانی برای زوار است.2-  مسیر سبز خرم و کوهها سر به فلک کشیده  و دشتهای پهناور و  شهرهای
مختلف در سه کشور ایران ترکیه و سوریه.3-  اشنائی با  نحوه برخورد
مامورین  مرزی و امنیتی سه کشور (ایران  ترکیه و سوریه) بامسافرین.4-  زیات  اماکنی که با هوپیما
ایران، به عنوان کشوری کهن و با سابقه‌ای چند هزارساله، آثار باستانی فراوانی دارد که برخی از این آثار به دلیل تقسیمات کشوری و جنگ‌های پیش‌آمده، در حال حاضر در خارج از ایران قرار گرفته‌اند. یکی از آثار شاخص دوران کهن ایران، که به کرّات مورد توجه تاریخ‌نگاران و شاعران نیز واقع شده است، طاق کسری یا ایوان مدائن نام دارد. این بنا از برجسته‌ترین آثار دوره ساسانی است که امروزه در تیسفون (عراق کنونی) قرار گرفته.طاق کسری یا ایوان مدائن به خاطر معم
جواب فعالیت های درس ۵ دفاعی نهم

جواب فعالیت های درس ۵ دفاعی نهم
در این ساعت از سایت برای شما جواب فعالیت های درس ۵ دفاعی پایه نهم را قرار میدهیم
نام درس ۵ پنج دفاعی نهم : دوران دفاع مقدس
پاسخ فعالیت های درس دوران دفاع مقدس به ترتیب:

فعالیت شماره ۱:
درباره ترور شخصیت های انقلابی توسط منافقین کوردل به تحریک آمریکا و رژیم اشغالگر قدس پرس و جو و تحقیق کنید و فهرست زیر را کامل کنید

۱ – ترور شهید کچویی   / عامل ترور : کاظم افجه ای
محل ترور : دادسرای
خبرگزاری ایسنا: سخنگوی سازمان ثبت احوال با اشاره به فعالیت کمیته مشورتی "نام" در سازمان ثبت‌احوال برای بررسی نام‌های ایرانی،به برخی از نام‌های نامتعارف که در سال 95 تغییر یافته است اشاره کرد.
سیف‌الله ابوترابی در این باره اظهار کرد: براساس ماده 20 قانون ثبت‌احوال اختیار انتخاب نام فرزندان برعهده اعلام کننده آن گذاشته شده است که براساس قانون پدر، جد پدری، مادر در صورت غیاب پدر، وصی یا قیم یا امین یا اشخاصی که براساس قانون عهده‌دار نگه‌دا
مشخصات جغرافیایی:
شهر آبادان
مرکز شهرستان بین 30 درجه و 22 دقیقه و 30 ثانیه عرض شمالی و 48 درجه و 12
دقیقه و 30 ثانیه درازای خاوری از نصف اللنهار گرینویچ قرار گرفته و بلندی
آن از سطح دریا 2 متر است.اروند رود و کارون
مهم ترین رودهای منطقه و ایران محسوب می شوند. آبادان به شکل جزیره ای در
کنار خلیج فارس قرار گرفته و آب و هوای آن گرم و مرطوب است.
وجه تسمیه و پیشینه تاریخی:
بندر
آبادان در قدیم «عبادان» و چندی نیز «جزیره الخضر» نامیده می شد. برخی از
جغراف
در اوستا امرداد همراه و یا همواره ی خرداد است و این دو که مینوی رسایی و بی مرگی هستند، ‏چنانکه دار مستتر به خوبی نموده است، از جانوران و گیاهان، پتیاره ی بیماری و مرگ را دور می ‏رانند، خویشکاری آنها سبب شده که آن دو به صورت پشتیبان و نگه دارنده ی آب و گیاهان در آیند و ‏بر ضد تمامی اشکال مرگ و ویرانی بستیزند و شادی و خوشنودی دام های زنده را بیافزایند. بعد ها ‏آنها به صورت مینوانی در آمده اند که سراسر آفرینش را زنده نگه داشته، نان و خورشت روزان
زندگینامه کوروش کبیر از تولد تا مرگ + تصاویر

کوروش کبیر یکی از بزرگترین پادشاهان هخامنشی است که حدود ۵۵۰ سال قبل از میلاد زندگی میکرده. سخنان کوروش بزرگ سال‌هاست که در بین مردم رواج دارد.

خلاصه ای از زندگینامه کوروش کبیر
پیش ازکمبوجیه دوم
پس ازکمبوجیه یکم
همسر: کاساندان
کاخ: پاسارگاد
دودمان: هخامنشیان
پدر: کمبوجیه یکم
مادر: ماندانا
فرزندان: کمبوجیه
بردیا
آتوسا
آرتیستون
رکسانا

زندگی نامه کوروش کبیر
بنا به گفتهٔ هرودوت، آستیاگ (پدربزرگ
زندگینامه کوروش کبیر از تولد تا مرگ + تصاویر

کوروش کبیر یکی از بزرگترین پادشاهان هخامنشی است که حدود ۵۵۰ سال قبل از میلاد زندگی میکرده. سخنان کوروش بزرگ سال‌هاست که در بین مردم رواج دارد.

خلاصه ای از زندگینامه کوروش کبیر
پیش ازکمبوجیه دوم
پس ازکمبوجیه یکم
همسر: کاساندان
کاخ: پاسارگاد
دودمان: هخامنشیان
پدر: کمبوجیه یکم
مادر: ماندانا
فرزندان: کمبوجیه
بردیا
آتوسا
آرتیستون
رکسانا

زندگی نامه کوروش کبیر
بنا به گفتهٔ هرودوت، آستیاگ (پدربزرگ
در رابطه با تاریخ دقیق پیدایش اولین قالی و نحوه ی بافت آن اطلاعات دقیقی در دست نیست اما با توجه به آثار باستانی و کشفیات صورت گرفته در رابطه با نوع زندگی بشر، به نظر میرسد هنرهای دیگری چون سبد بافی، نمد بافی، جاجیم و گلیم بافی همه خود نوعی مقدمه و اساسی برای پیدایش اولین قالی ها بوده است. 
فرش های ابتدایی دارای طرح های ساده و اشکال شکسته بوده اند و عمدتا به صورت ذهنی بافته میشدند که جنبه ی استفاده ی روزمره داشته اند اما مقدمه ای بر پیداش نقوش
آشنایی با جاذبه های گردشگری خلیج فارس
چکیده مطلب
امروز قصد داریم تا به ویژگی‌های جاذبه های گردشگری خلیج فارس بپردازیم.با ما همراه باشید.
گردشگری تخصص ما و مشاوره سفر رسالت ماست.
آنچه در این مطلب مطالعه خواهید کرد:
معرفی خلیج همیشگی فارس
جاذبه‌های جزیره کیش
جاذبه‌های جزیره قشم
جاذبه‌های جزیره هنگام
جاذبه های جزیره هرمز
سخن آخر مسافر درباره آشنایی با جاذبه‌های گردشگری خلیج فارس
معرفی خلیج همیشگی فارس
سومین خلیج بزرگ جهان پس از خلیج مک
به همتا پیام دادم. ایشونم گفتم منم دوست نداشتم چنین صحبتهایی پیش بیاد . منم خواستم دیگه هر مشکلی داشتن به من ربط ندن. از هم عذر خواهی کردیم و وقتی اومرم خونه بغلش کردم.چند روز پیش هم برادر همتا لوازم همتا رو آورد تا زندگی مستقل دلخواهش رو شروع کنه.
تو این مدت خیلی از خانمها باهم صحبت کردند، خانمهای اولی که رنج کشیده بودند ، خانمهای دومی که رنج کشیده بودند ، خانمهایی که جدا شده بودند به خاطر تعدد و دختران مجرد و تنها...برایند بررسی ها و راهکار ها
استاد بزرگ امیر حسین خنجی در ایران تاریخ به نکات ارزشمندی در تاریخ کهن ایران اشاره می کنند و از آن جمله به نگاه دینی مردم که ایزدان یا زیاد کننده ها را سپاسگزار بوده اند و چیزی برای پرستش در آسمان ها نمیشناختند جز آنکه باور داشتند، چیز آتشین، سازنده محترم و گرداننده منظم این هستی است.

سرگذشت
یک قوم، زندگی دور و دراز در گوشه های
پنهان تاریخ است که در یک سفر دراز سرشار
از داستان هائی شگفت از دگرگونی ها و نشیب
و فراز ها و افت و خیزهای بی پایان،
از عَوْف پسر مالک روایت شده است که رسول
خدا(صلّى الله علیه و سلّم) فرمود: چگونه می باشی تو ای عوف، هنگامی که این
گروه مردم (مسلمانان) بر هفتاد و سه دسته جدا شوند، یکی در بهشت و
دیگرانشان در آتش؟!گفتم: و آن کی خاهد بود، ای رسول خدا؟ فرمود: هر گاه
پاسبانان فراوان شوند، کنیزان سروری کنند، پسران نوجوان(1) بر منبرها
بنشینند و قرآن را ابزارهای نوازندگی دمیدنیِ خُد کنند، مسجدها آراسته
گردند، منبرها بلند شوند، مالیات چیز دست به دست شونده(2) و امانت د
تاریخ جهان مجموعه وقایعی است که در طول زمان برای انسان‌های روی کره زمین اتفاق افتاده است. تاریخ انسان باستان با اختراع خط آغاز شده که به صورت مستقل از یکدیگر، در بسیاری از نقاط زمین رخ داده است و امکان ثبت و انتقال خاطرات و تجربیات بشری و راهی برای ارتباط با یکدیگر را فراهم ساخت تا زمینه ساز رشد دانش شود. با این حال درک بهتر تاریخ بشری، نیازمند مراجعه به دورانماقبل تاریخ است.

تاریخ انسان و پیش از تاریخ
↑ پیش از هومو (پولیوسن)
تقسیم‌بندی س
آق‌قویونلو سلسله‌ای از ترکمنهای سنی بود که بر قسمت‌هایی از قفقاز، شرق ترکیه و شمال ایران از ۱۳۷۸ تا ۱۵۰۸ میلادی فرمان می‌راند. معنی لغوی آق قویونلو صاحبان گوسفندان سفید می‌باشد.
ریشه و تبار و عناوین
احتمال می‌رود که آق‌قویونلو تیره‌ای از ایل بایندر بوده باشد. بایندر در فهرست اصلی قبایل بیست و چهارگانه اوغوزها مندرج در تاریخ رشیدالدین آورده شده‌است. حال آنکه در کتاب ده ده قورقود نام یکی از حکام اوغوز است. طهرانی، مورخ مشهور این سلسله
قالیشویی در مشهد
با وجود آنکه در زمینه ی اولین منسوجات دست باف آدم اطلاعاتی نسبتا مکفی موجود هست ولی در رابطه نخستین فرش های گره دار دنیا و تاریخ و محل بافت آنان می داند های ما اندک بوده و بیشتر نزدیک به حدس و فرضیه باقی باقیمانده میباشد در ردیابی معکوس مسیر گسترش و پیشرفت حرفه قالی بافی و رسیدن به نقطه مبدا و مهد این پیشه مفید که پیدایش آن فقط بر طبق رفع احتیاج و به وسیله چادرنشینان قبایل صحراگرد انجام یافته میباشد دانشمندان اروپائی در پیشی
برخی از بزرگ ترین شهرهای جهان دیگر وجود خارجی ندارند و از بین رفته اند و در حال حاضر صدها شهر در سراسر جهان در حال نابودی هستند که این نابودی یا به خاطر جنگ یا به دلیل اتفاقات طبیعی است که در این بخش از چفچفک  بزرگ ترین شهرهای ناپدید شده را برای شما ارائه می دهیم .
20 شهر ناپدید شده دنیا با ماجراهایی متفاوت
1. تیکال، گواتمالا :
تیکال شاید بزرگ ترین شهر ایالت ای مایا باشد . شش معبد باشکوه از هزار سال پیش در این شهر چشم اندازمی باشد و بر فراز سایبان
بسم الله الرحمن الرحیم-نظریات شخص است-نیم نگاهی
به مذهب ایزدیان یا یزیدیان- درکردستان عراق- مقدمتا تاریخ اثبات میکندکه سرزمین
هائی که در  دشت باز هستند وبه جاده ودریا
راه دارند تمدن شکوفاتری  بوجود میاورند تا
سرزمین هائی که در کوهستن وتقریبا مداربسته هستند- درسرزمین های باز  بعلت استپ  
علفهای خود رو تاحدی بلند بخصوص استاپ های 
اسب خور جنگ بعلت  جاه طلبی وچپاول
و فتح واضافه کردن به سرزمین وغیره زیاد رخ میدهد وسرانجام درمقابل قدرت بالاتر
طبیعتما را با رنگهای گوناگونش احاطه کرده می‌باشد .پس از این که بشر متوجه این پدیده شگرف وزیبای طبیعت شد عملکرد کرد که با انقطاع کردن رنگ از طبیعت وسایل رنگی صحیح کند و بهترین قالیشویی درمشهد یااینکه خودش را با این رنگها آرایش و پیرایش دهد .در سالیان ما قبل مورخ که بشر از پوست به تیتر پوشش و پرهیز از نفوذ سوز و سرما استعمال می کرد کارایی می نمود که آن را ملون کرده و چه بسا گاهی طرح مشخصی را نیز برای رنگ آمیزی آن انتخاب می نمود .
ازدیر باز بشر از
چه کسی می‌ءداند جنگ چیست؟ چه کسی می‌داند فرود یک خمپاره قلب چند نفر را
می‌درد؟ چه کسی می‌داند جنگ یعنی سوختن، یعنی آتش، یعنی گریز به هر جا، به
هر جا که اینجا نباشد، یعنی اضطراب که کودکم کجاست؟ جوانم چه می‌کند؟ دخترم
چه شد؟

پدر احمرضا درجه‌دار ارتش و مادر او خانه دار بود. در ۶ سالگی وا
 أَفَلَمْ یَسِیرُوا فِی الْأَرْضِ فَتَکُونَ لَهُمْ قُلُوبٌ یَعْقِلُونَ بِهَا أَوْ آذَانٌ یَسْمَعُونَ بِهَا....46 حج

آیا در روی زمین به سیر و تماشا نرفتند تا دلهاشان بینش و هوش یابد و گوششان به حقیقت شنوا گردد؟ 

قرآن تو آیات زیادی سفارش کرده که سفر کنید 
باید علت این سفارش رو بدونیم , میتونه گاهی برای عبرت گاهی برای دانش افزایی و انبساط روحیه باشه
وقتی برای سفر وارد شهر یا سرزمین دیگری میشیم میتونیم کم کم با دیدن آثار باستانی , فرهنگ مردم او
مصطفی تاج‌زاده برای توجیه سازش در برابر ترامپ، علاوه بر تحریف واقعیات دفاع مقدس، مواضعی اتخاذ کرده است که مرحوم هاشمی رفسنجانی نیز نسبت به آنها مواضع سفت و سختی اتخاذ کرده بود. مصطفی تاجزاده فعال سیاسی اصلاح‌طلب و محکوم امنیتی در تازه‌ترین توئیت‌های خود به تاریخ دفاع مقدس پرداخته است و ادعا کرده است که در طول جنگ اشتباهی بزرگ و خطایی استراتژیک از سوی ایران صورت گرفته است.در ادامه ضمن بازخوانی توئیت‌های این اصلاح‌طلب، بررسی خواهیم کرد
حکومت های متقارن
آرش دادگری *[1]

مقدمه
پس از شکست های حکومت ساسانیان در برابر اعراب مسلمان ، به خصوص پس از جنگ نهاوند
( ملقب به فتح الفتوح ) در سال ٢١ ه.ق معادل با ٦٤٢.م و سپس کشته شدن یزد گرد سوم در مرو در سال ٣١ه.ق معادل با ٦٥٢ .م ، سلسله ساسانیان منقرض و تمامی ایالات و ولایات ایران به غیر از طبرستان ( که تا نیمه دوم قرن دوم هجری قمری مععادل با ٧٦٩.م استقلال خود را حفظ کرد ) به تصرف اعراب در آمد.
البته بخش هایی دیگر از ایران مانند :ری نیز تا سال ١٤
در کتابها ، به سبکهای افسانه ای کاتنیس سینا گفته می شود که دارای چشمهای سبز با پشته هایی از طلا پراکنده در سراسر است ، اما این فیلم با چشمان قهوه ای طبیعی لنی کراویتز گیر افتاده است و تصمیم به اضافه کردن بعضی از موهای صورت و گوشواره های خود گرفته است. انتخاب های مد و آرایش او به همان اندازه توصیف کم اهمیت بود - آنها خط چشم طلایی و پیراهن های برای مجموعه های ساده سیاه را از دست دادند - اما مانند بسیاری از شخصیت های دیگر ، او در فیلم ها بسیار قدیمی
اخیراً دیدم کانالی تلگرامی از شیخ محمّدهادی یوسفی غروی (مجموعه مصاحبه‌ها:386-388)
داستان عجیبی نقل کرده است:

«نمونه‌ای دیگر از احترام امیرالمؤمنین(ع) به کفار، اینکه قبیلۀ بنی کلاب
از جمله قبایل عربی بودند که پیش از اسلام به عراق و بین النهرینِ دجله و فرات آمده
و مستقر شده بودند، و بعد که اسلام به عراق و کوفه رسید بخشی از این قبیله به کوفه
آمدند. پس از ورود اسلام به عراق، شَمِر بن ذی الجوشن که از بنی کلاب بود دست از مسیحیت
برداشت و مسلمان شد اما
 خاطرات امام خامنه ای از دوران دفاع مقدس

نویسندگان: جواد میرزاحسینی و حسین اکبری

محل استقرار ما در این هشت، نه ماهی که در منطقه‌ عملیات بودم، «اهواز» بود،‌نه« آبادان» یعنی اواسط مهر ماه به منطقه رفتم ( مهر ماه 59 تا اواخر اردیبهشت یا اوایل خرداد‌60) یک ماه بعدش حادثه‌ مجروح شدن من پیش آمد که دیگر نتوانستم بروم. یعنی حدود هشت، نه ماه، بودن من در منطقه‌ جنگی، طول کشید. حدود پانزده روز بعد از شروع عملیات بود که ما به منطقه رفتیم. اول می‌خواستم
در مبحث مربوط به تشرفات رمزها و اسراری نهفته است که فرد سالک با خواندن آن پی به آن خواهد برد که مهمترین آن اینست که انسان به مرحله ای برسد که حضرت به دیدار او تشریف بیاورند و یا اور به محضر خود بطلبند و این میسر نمی شود جزء با کنار زدن پرده های ظلمانی و ترک محرمات و انجام واجبات و...
حکایت اول :
وهمچنین از جناب شیخ باقر مذکور از سید جعفر، پسر سید گرانقدر، سید باقر قزوینى صاحب کرامات آشکار نقل کرد وگفت: با پدرم به مسجد سهله مى رفتیم، وقتى نزدیک مسج
اخلاق و جایگاه آن در فلسفه
    از اینجا و آنجا نظراتی ابراز میشود در این خصوص که تأکید زیاد این وبگاه بر علم و خردورزی ممکنست پایه های دین و اخلاقیات را در جامعه سست سازد.  اهمیت این نظر بویژه از آنرو حائز اهمیت است که مطالب ما در جامعه ای دین سالار عرضه میشود که حتی کوچکترین حرکات و کم اهمیت ترین رفتارها باید با مقیاس و سنجه دین سنجیده شود و ارزش هر چیزی موکول به همراهی و موافقت آن با دین رسمی است.   ارائه عالی ترین ایده های دنیا در چنین جامعه
اخلاق و جایگاه آن در فلسفه
    از اینجا و آنجا نظراتی ابراز میشود در این خصوص که تأکید زیاد این وبگاه بر علم و خردورزی ممکنست پایه های دین و اخلاقیات را در جامعه سست سازد.  اهمیت این نظر بویژه از آنرو حائز اهمیت است که مطالب ما در جامعه ای دین سالار عرضه میشود که حتی کوچکترین حرکات و کم اهمیت ترین رفتارها باید با مقیاس و سنجه دین سنجیده شود و ارزش هر چیزی موکول به همراهی و موافقت آن با دین رسمی است.   ارائه عالی ترین ایده های دنیا در چنین جامعه

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها